در سازمان مرکزی؛

جلسه فوق‌العاده شورای دانشگاه

جلسه فوق‌العاده شورای دانشگاه به منظور رفع تنوع مشکلات در حوزه‌های مختلف آموزشی، رفاهی و دانشجویی به ریاست دکتر اکبری‌فرد روز چهارشنبه 7 اردیبهشت ماه 1401 در سالن کنفرانس سازمان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نهاد،حجت الاسلام والمسلمین حسن عسکری سرپرست دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرمودند که یکی از توصیه‌های پروردگار و مفسرین کلام الهی و حضرات معصومین(ع) در استفاده بردن از ماه مبارک رمضان استفاده از ظرفیت قرآن است و برداشت از این کلام نورانی برای خودمان داشته باشیم.
وی سپس به تفسیر آیه قرآن که فرمود: و قال الرّسول یا ربّ إنّ قوْمی اتّخذوا هذا الْقرْآن مهْجوراً پیامبر (در روز قیامت از روی شکایت) می‌گوید: پروردگارا! قوم من این قرآن را رها کردند پرداخت و توضیحاتی را ارائه نمود.بنابراین باید تلاشی همه جانبه داشته باشیم تا قرآن را از مهجوریّت در آوریم و آن را در همه‌ی ابعاد زندگی، محور علمی و عملی خود قرار دهیم تا رضایت پیامبر عزیز اسلام را جلب کنیم نخواندن قرآن، ترجیح غیر قرآن بر قرآن، محور قرار ندادن آن، تدبّر نکردن در آن، تعلیم ندادنش به دیگران و عمل نکردن به آن، از مصادیق مهجور کردن قرآن است.
 
وی تصریح کرد: ما در صحن دانشگاه و مجموعه‌های فرهنگی و آموزشی با این ظرفیت علمی گسترده که داریم و حضور استادان با توانایی‌های علمی زیاد باید در زمینه فرهنگ قرآن و فرهنگ سازی‌های لازم در این خصوص صورت گیرد تا این کتاب آسمانی با ضروریات افراد پیوند بخورد و این حس زیبای رفاقت با کلام آسمانی را به دانشجویان منتقل کنیم.
 
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *